Studia hotelarskie II stopnia – co dają i czy są trudne?

osoby przy laptopie

Studia hotelarskie II stopnia to rzadkość, ale w ofercie szkoły Vistula to już standard. Kierunek powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku. Dziś wzbudza coraz większe zainteresowanie zarówno wśród młodych ludzi, jak i tych, którzy mają wykształcenie, a nawet pracę, ale chcą wciąż się rozwijać.

Co dają studia hotelarskie?

Studia na kierunku Turystyka i hotelarstwo kształcą przyszłych menedżerów i liderów. Podczas zajęć mają oni możliwość zdobycia wiedzy niezbędnej do prowadzenia własnego hotelu, biura turystycznego, punktu gastronomicznego, czy ośrodka turystycznego. Ponadto nabywają umiejętność organizowania wydarzeń biznesowych. 

Studenci studiujący Turystykę i hotelarstwo opanowują cenną wiedzę z zakresu marketingu, prawa, zarządzania ludźmi i ryzykiem. Zdobywają też wiedzę z obszaru najnowszych technologii informatycznych, stosunków międzykulturowych, czy też oddziaływania człowieka na otoczenie. Dowiadują się, jak budować przewagę konkurencyjną w oparciu o jakość usług i innowacyjność. 

Tak obszerny zakres wiedzy, jaki studenci mają okazję przyswoić podczas studiów, daje im możliwość podjęcia pracy w wielu miejscach i dalszego rozwoju w dynamicznym, a zarazem fascynującym środowisku. Po Turystyce i hotelarstwie można pracować w hotelach i innych obiektach noclegowych, centrach wystawienniczo-konferencyjnych, biurach podróży, czy agencjach eventowych. 

Czy studia hotelarskie są trudne?

Wiele osób idzie na Turystykę i hotelarstwo tylko dlatego, że kierunek ten kojarzy się z łatwą nauką. Rzeczywistość okazuje się jednak inna. Studia wcale nie są banalne, ale z pewnością bardzo przydatne. To dobry wybór dla tych, którzy wiążą przyszłość z daną branżą albo chcą stale rozwijać się w obrębie dziedziny, z którą powiązana jest ich praca. Studia te otwierają przed absolwentami drzwi do kariery w zawodzie zarówno w kraju, jak i za granicą. 

Poziom trudności studiów może zależeć w głównej mierze od wybranej specjalizacji. Wśród polecanych znajdują się następujące:

  • Zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii,
  • Zarządzanie w turystyce,
  • Zarządzanie wydarzeniami,
  • Międzykulturowa komunikacja w turystyce.

Wybór ostateczny to kwestia indywidualna. Specjalność powinna pokrywać się z zainteresowaniami i pracą wykonywaną obecnie lub w przyszłości.

Studia Hotelarskie II stopnia to świetny wybór dla tych, którzy mają już za sobą licencjat o zbliżonym kierunku. Kontynuacja nauki pozwoli zdobyć kwalifikacje niezbędne do pracy na wyższych i ambitniejszych stanowiskach. To wiążę się automatycznie z wyższymi zarobkami.

Total
0
Shares